שכפול מקצועי של מפתחות לרכב

שכפול מפתחות לרכב

במהלך השנים, נוספו לרכב שלנו מנגנוני אבטחה שונים, החל מאזעקות, אימבולייזר, קוד אבטחה ועוד, אך הבסיס לפתיחת הרכב והתנעתו נשאר במפתח שלו. כאשר אנחנו רוכשים רכב, לא משנה אם מדובר ברכב יד ראשונה או יד שנייה, אנחנו מקבלים שני סטים של מפתחות שיהיו לנו. אך מה קורה עם סט אחד הולך לאיבוד או נעלם?

במקרה כזה אנחנו צריכים לבצע הליך של שכפול מפתחות לרכב. פעולה זו יכולה להתבצע במספר מקומות, החל ממנעולן שמתמחה בשכפול מפתחות, חנויות למוצרי בניין ובית שמבצעות גם שכפולים של מפתחות לבית ולרכב וכן ניתן למצוא עדיין מקומות ייעודיים לשכפול מפתחות מסוגים שונים.

כיצד משכפלים מפתחות לרכב

ישנן שתי שיטות לשכפול מפתחות לרכב. השיטה הישנה היא, לוקחים את המפתח הקיים (בהנחה ולא איבדנו את שניהם), ו"מעתיקים" אותו. פשוט ככה. מציבים אותו על מכונה, מעתיקים את כל החריצים והחורים שיש בו, עם כל החידודים שלו. יוצרים העתק שלו ועל פיו יוצרים מפתח חדש.

לצד שיטה זו, קיימת גם שיטה חדשה יותר, בה נהוג להשתמש היום בעיקר במכוניות חדשות. רוכשים מהחברה בה קנינו את הרכב כרטיס מיוחד, כרטיס קוד הוא נקרא, מביאים אותו למשכפל מפתחות, הוא רושם את המספר שעל הכרטיס במכונה, ותוך זמן קצר, בלי שיזדקק למפתח ובלי שיזדקק לכרטיס עצמו מבחינה פיזית, המספר עצמו מספיק בשביל ליצור מפתח דומה למקור.

היתרון של שכפול מפתחות לרכב בצורה כזו היא, שהדבר לא דורש את המפתח מבחינה פיזית, מה שאומר שאם איבדנו את כל הסטים שהיו לנו, עדיין יש באפשרותנו לשכפל את המפתח שלנו, כמו כן, הקוד מאפשר לשכפל את המפתח בצורה הרבה יותר מהירה ופשוטה. החיסרון של שיטה זו, שעלינו לשכפל את המפתחות אך ורק במקום אמין ובטוח, שם אנחנו יכולים להיות בטוחים שאיש לא ישתמש בקוד לצרכיו.

מנעולנים ומשכפלי מפתחות מומחים, מבצעים לא רק שכפול מפתחות בשיטה הישנה או החדשה, אלא גם משכפלים שלטים לרכב, הן שלט אזעקה והן שלט חנייה, וכן הם משכפלים אימבולייזרים במידת הצורך. כמו כן, במידה והמפתח נמצא אך הוא נשבר או התעקם, יש אפשרות לתקן אותו באופן מיידי באמצעות יישור נקודת השבירה, כך שיחזור לתפקד באופן מלא. פעולת השכפול, הן של מפתחות והן של מנעולים, לא לוקחת יותר מכמה דקות.
לסיום חשוב להדגיש, שכפול מפתחות לרכב חייב להתבצע על ידי איש מקצוע, בעל רישיון, עם תעודה מהמשטרה שהוא יכול לעסוק בתחום. רק כך נהיה בטוחים שאנחנו נמצאים בידיים טובות ואמינות. 


מאת: VSentinel 0525769469
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 1

תגובות