שכפול מפתחות לרכב – כיצד עושים זאת ומדוע

ובכן, ישנם מצבים רבים בהם נזדקק למנעולן רכב לצורך שכפול מפתחות לרכב שלנו. בראש ובראשונה, מומלץ שיהיה באמתחתם לפחות סט מפתחות נוסף לרכב שלכם, על מנת להציל אתכם ממקרים שונים בהם אין מנוס מלהזמין מנעולן רכב על מנת שיעשה לנו שכפול מפתחות לרכב. לרוב מדובר בשלושה מקרים בלבד בהם נזדקק לבעל מקצוע, אך הסיטואציה לא נעימה. העובדות מספרות כי בממוצע כל אדם בעולם אשר ברשותו רכב משכפל מפתחות לרכב לפחות פעם אחת בחייו. הסיטואציות אמנם תמיד שונות, אבל הסיבות ידועות מראש. דמיינו סיטואציה בה אתם מסיימים את יום עבודתכם, ניגשים לרכב שחונה מחוץ למשרד, מחפשים את המפתח לרכב אך זה נעלם – כאלו לא היה מעולם. ביצוע שכפול מפתחות לרכב יידרש לנו באופן מידי, ועל כן נזמן מנעולן רכב.
 
אך מדוע? לאן נעלמו מפתחות הרכב שלנו? ובכן, למפתחות יש נטייה לכמה דברים: להישבר, להתעקם, ולהיאבד. אם הגענו למצב שנזדקק לשכפול מפתחות לרכב סימן שהמפתחות נשברו לנו ברגע שניסינו להיכנס לרכב, או שפשוט הלכו לאיבוד (קורה לטובים ביותר...). כעת כל שנותר לנו לעשות זה לזמן במעט עצבים, הלא עוול בכפינו, את מנעולן הרכב. אולם, שכפול מפתחות לרכב אינה משימה פשוטה כלל. רק מנעולן רכב מקצועי ובעל מכשור מספיק מתקדם ידע לשכפל את מפתחות הרכב שלכם בצורה טובה, ולהשאיר אתכם עם מפתחות חדשים שישמשו לכם בדיוק כמו מפתחות מקוריים.
 
שכפול מפתחות לרכב לא תמיד הייתה משימה מורכבת. עד שנת 1996 מפתחות הרכבים היו פשוטים, ולכל מנעולן בעל מכשיר לשכפול מפתחות לרכב הייתה את האופציה לשכפל לכם את המפתחות ביתר קלות. אולם, משנת 1996 והלאה החלו לייצר חברות הרכבים את האימובילייזר, ומאז ועד היום קיים האימובילייזר המקשר בין השבב הנמצא בתוך המפתח לקולט האימובילייזר הטמון בסוויץ' של הרכב. לא דיי בכך, שכן הטכנולוגיה בעולם הרכב ממשיכה לנוע קדימה, ומכאן שגם על מנעולני הרכב להתחדש ברמה הטכנולוגית וברמת המכשור על מנת לבצע שכפול מפתחות לרכב בצורה הטובה ביותר.
 
עבודת שכפול המפתחות אינה פשוטה כפי שכבר הסברנו לנוכח הטכנולוגיה המתקדמת, ובפועל החידוש קיים בשלבים שלאחר שכפול המפתח עצמו, יש צורך בחיבור מכשיר קידוד לרכב על מנת שנוכל לקודד את השבב אשר טמון במפתח ויתאים לאימובילייזר. במידה ויתבצע שכפול בלבד, כפי שנעשה עד 1996, התוצאה תהיה שהמפתח אכן יפתח את דלתות הרכב, אך לא יניע אותו. אז אם אין לכם כוונה לישון ברכב ואתם מעדיפים את המיטה הרכה שלכם, דאגו לזמן מנעולן רכב מקצועי ובעל מכשור מתקדם אשר ידע לבצע מלאכת שכפול מפתחות לרכב בצורה הטובה ביותר, ובכדי שיהיו לכם מפתחות חדשים שישמשו אתכם לתמיד בדיוק כמו מקוריים. בהצלחה לכולם!


מאת: VSentinel 0525769469
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 1

תגובות