מתי נזדקק למנעולן

הקדימו תרופה למכה, חלילה לא נתייחס למנעולן כעל "מכה", אך שימו לב, מנעול הינו דבר פיזי ופשוט, ובניגוד למכשירים מסוימים, לרוב מעט יותר טכנולוגים, המנעול אינו שובק חיים סתם כך, וחדל מלתפקד. אין בכוונתו להוריד מחשיבותו של המנעולן, אלא להיפך, אנו רוצים להגיע עמכם הקוראים לתובנה, שיש לזמן אליכם מנעולן לא רק כאשר אתם חוזרים מבילוי לילי מאוחר ונתקעים מחוץ לבית, או בכל מקרה אחר בו אינכם מצליחים לפרוץ את הדלת ואתם צריכים מנעולן לפריצת הדלת והחלפת מנעול, אנו רוצים שתקראו למנעולן קצת לפני כל זה, כאשר עוד ניתן לתקן את מנעול הדלת. ולמה, אתם שואלים? ובכן, במה זה יועיל לנו להתקשר למנעולן בשעה מאוחרת כאשר אנו תקועים בחוץ, לחכות מחוץ לביתנו ואף אולי להיות בסיטואציה מעט מביכה, ושלא נדבר על התשלום שהמנעולן יגבה מכם (ובצדק), זימון מנעולן בטרם עת יכולה לחסוך את כל הנ"ל בקלות. ולשם כך, נפרט לכם כאן מספר אזהרות מוקדמות, אשר בזכות מעט ערנות מוגברת מצדכם, תדעו לזמן מנעולן לפתור את הבעיה, לפני שהיא תיהפך לבעיה גדולה יותר.
 
בכמה מילים על המנעולן: המנעולן הינו בעל מקצוע, אשר מתמחה בכל הקשור לפריצה ומנעולים. רוב המנעולים יודעים גם לפרוץ כספות, לפרוץ דלתות, ארונות, תיבות דואר, להחליף מנעולים, ולעיתים אף רכבים (אלה בדרך כלל נקראים מנעולני רכב). רוב המנעולנים ידעו לספק לכם גם מענה נוסף מעבר  לפריצות והחלפת מנעולים, ואף יוכלו לספק עבורכם אביזרים נוספים לדלת ולעיתים גם לספק שירותי התקנת דלתות בעצמם. רוב המנעולנים מוכרים גם כספות, ומשכפלים מפתחות. כרגע נתמקד בפתרון המקדים של המנעולן, בתור נותן שירות שלא במקרה חירום. שימו לב לדוגמאות הבאות בהם יהיה חכם לשים לב לסימנים, ולהזמין מנעולן בהקדם.
 
סימן מקדים ראשון לזימון מנעולן: המפתח אינו נכנס כראוי למנעול. מכירים את זה, נכון? ובכן, כאשר המפתח אינו נכנס כראוי למנעול ואתם צריכים להשתמש בכוח מוגבר על מנת לפתח את הדלת, ייתכן שכדאי להזמין מנעולן. נסו לשמן בעצמכם את פנים המנעול באמצעות שמן אשר מיועד למנעולים, אך אם הבעיה תחזור על עצמה – זה הזמן לזמן מנעולן, לפני שיגיע היום שהמפתח לא יסובב שום דבר, חוץ מאתכם.
 
סימן מקדים שני לזימון מנעולן: חלודה. המנעול שלכם התמלא בחלודה, זה סימן אזהרה מובהק לקראת הסוף הקרב ובא של הצילינדר והמנעול כולו. מנעולן יפתור את הבעיה בכך שישתמש בחומרים להסרת החלודה מהמנעול, ובמקרים שהמנעול כבר נמצא ממש על "ערש דווי", סביר להניח שהמנעולן יבחר להחליף את המנעול כולו.
 
סימן מקדים שלישי לזימון מנעולן: המפתח נכנס בקלות, אבל מסתובב בקושי. אם המפתח אינו מצליח לסובב את הצילינדר, מדובר רק בשאלה של זמן מתי לא יצליח באמת, לא משנה כמה תנסו. לכן, חסכו מעצמכם את הבלגן, הזמינו מנעולן.
 


מאת: VSentinel 0525769469
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 1

תגובות